Хийт натрупа най-голямата преднина от повече от десетилетие, надмина Кавалиърс 121-84
AP News | 2024-03-25 | 02:32:05

МАЯМИ (AP) — Хейуд Хайсмит вкара 18 точки, част от усилие от 59 точки на резервите на Маями, а Хийт постигна това, което беше най-голямата им преднина от повече от десетилетие по пътя към победата над Кливланд Кавалиърс със 121-84 в неделя вечерта.

Бам Адебайо имаше 15 точки и 16 борби, а Джими Бътлър вкара 15 точки за Хийт, който водеше с 45 през четвъртото тримесечие. Най-голямата им преднина през този сезон в неделя беше 33, също срещу Кливланд на 22 ноември, а разликата от 45 точки беше най-голямата им, откакто водеха Чикаго с 46 в плейофен мач на 8 май 2013 г.

Маями започна деня седми в Източната конференция и също завърши там, равен с Филаделфия при 39-32. 76ers спечелиха Лос Анджелис Клипърс по-рано в неделя, но в момента изостават от Хийт заради директния тайбрек.

Евън Мобли вкара 15 точки за Кливланд (43-28), който загуби за седми път в 10 мача, но остана номер 3 в Изтока, с половин мач пред Ню Йорк.

Тери Розиър и Томас Брайънт отбелязаха по 14 за Маями. Това беше най-голямата победа на Маями за сезона и най-неравномерната загуба на Кливланд; предишното влизане и в двата случая също беше мач на Heat-Cavs, победата със 129-96 от Маями през ноември.

И двата отбора бяха с малко играчи в неделя. Кливланд си върна Мобли след девет мача отсъствие поради проблем с глезена, но отново беше без Донован Мичъл, Макс Стръс и Дийн Уейд. Маями игра без Тайлър Херо, Кевин Лав, Дънкан Робинсън и Хайме Джакес младши.

Хийт, които записаха домакинска загуба от три мача, получиха поразителен пропуск от Розие, за да завършат първата четвърт с преднина от 30-22. Розиър направи същото, за да завърши втората четвърт, като резултатът изтласка разликата на Маями до 60-39.

А в третата се превърна в бягане. Пробив 23-2 в петминутен участък доведе до увеличаване на преднината на Маями до 86-46. Кливланд изтегли и петимата титуляри само 3 1/2 минути в третия и четирима от тях – Айзък Окоро, Джарет Алън, Карис ЛеВърт и Дариус Гарланд – останаха там до края на пътя.